9O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning
Samarqanddagi «Markaziy Osiyo - Yevropa Ittifoqi» birinchi sammiti oldidan «Euronews»ga bergan intervyusi
Навоий ва Бобур асарлари ўзбек халқи бой тарихининг зарҳал саҳифаларидир
1045САНКТ ПЕТЕРБУРГ, 17 февраль. /"Дунё" АА/. Санкт-Петербург шаҳридаги Россия Миллий кутубхонасида Алишер Навоий таваллудининг 584 ҳамда Заҳириддин Муҳаммад Бобур таваллудининг 542 йиллигига бағишланган адабий-бадиий тадбир ўтказилди, деб хабар бермоқда "Дунё" АА мухбири.
O‘zbekistonda millatlararo va konfessiyalararo birdamlikni mustahkamlash davlat siyosatining doimo ustuvor yo‘nalishi hisoblanadi
1156O‘zbekistonda millatlararo va konfessiyalararo birdamlikni mustahkamlash davlat siyosatining doimo ustuvor yo‘nalishi hisoblanadi
Туркия Президенти: Имом Бухорий номидаги мукофотни олишдан улкан шараф ва ғурур туяман
1032Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармони билан Туркия Республикаси Президенти Режеп Таййип Эрдоған «Олий даражали Имом Бухорий» ордени билан мукофотланди.
Вклад в развитие. В Петербурге живут и работают сотни тысяч узбекистанцев
2011Приемная Генерального консульства Республики Узбекистан всегда заполнена людьми. Несмотря на то что открыты все пять окошек, а за ними не покладая рук трудятся операторы-консультанты из числа сотрудников диппредставительства и практиканты с юридических факультетов (благодаря чему очередь двигается довольно бойко), людской поток не иссякает до позднего вечера. Это объяснимо: в Петербурге живут и работают сотни тысяч узбекистанцев, и многим из них рано или поздно требуется какая‑либо консульско-правовая помощь. Впрочем, этим круг задач консульства не ограничивается. О том, чем заняты узбекские дипломаты сегодня, корреспонденту «СПб ведомостей» Инессе ЮШКОВСКОЙ рассказал генеральный консул Республики Узбекистан Алишер БАБАЕВ.