Коронавируснинг кириб келиши ва тарқалишини олдини олиш юзасидан чора-тадбирлар дастурини тайёрлаш бўйича республика махсус комиссиясининг қарори билан бир қатор чекловлар ўрнатилиб, муайян чоралар кўрилмоқда. (Ўзбекистон Республикасининг Коронавируснинг кириб келиши ва тарқалишини олдини олиш юзасидан чора-тадбирлар дастурини тайёрлаш бўйича республика махсус комиссиясининг 2020 йил 15 мартдаги 6-сонли ва 2020 йил 19 мартдаги 7-сонли йўриқномалари).
Хусусан, 30 март соат 00:01 дан 1 майга қадар Ўзбекистон Республикасидаги мавжуд барча аэропортлар ёпилади ва авиақатновлар бутунлай тўхтатилади.

СООБЩЕНИЕ СПЕЦИАЛЬНОЙ РЕСПУБЛИКАНСКОЙ КОМИСИИ
Специальная Республиканская комиссия по подготовке программы мер по предупреждению распространения коронавируса в стране в целях обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения и предупреждения распространения коронавируса приняла ряд дополнительных решений (Поручения специальной республиканской комисии по подготовке Программы мер по предупреждению завоза и распространения коронавируса в Республике Узбекистан от 15.03.2020г. №6 и от 19.03.2020г. №7).
В частности, с 00:01 часов 30 марта 2020 года до 1 мая 2020 года все аэропорты Узбекистана приостанавливают свою работу и полностью прекращается авиасообщение.