Чет элда бўлиб турган Ўзбекистон фуқаролари ва бошқа мамлакатимиздаги бошқа давлатлар фуқаролари диққатига.
Чет элда бўлиб турган Ўзбекистон фуқаролари ва бошқа мамлакатимиздаги бошқа давлатлар фуқаролари диққатига
Хориждаги Ўзбекистон фуқароларига ватанга қайтиш учун давлат чегарасидан ўтиш тақиқланмайди. Ўзбекистон ҳудудига киришга қўйилган чекловлар, авваламбор, бошқа давлатларнинг фуқароларига тегишли.
Шу билан бирга, давлатдан ташқарига чиқиш бўйича вақтинча тақиқ Ўзбекистон фуқароларига тегишли бўлиб, ҳозирда мамлакатимизда бўлиб турган хорижий фуқароларга нисбатан қўлланилмайди.

Вниманию граждан Узбекистана, находящихся за рубежом, и граждан других государств, пребывающих в нашей стране.
Вниманию граждан Узбекистана, находящихся за рубежом, и граждан других государств, пребывающих в нашей стране
Находящимся за границей гражданам Узбекистана не запрещается пересечение государственной границы для возвращения на родину. Ограничения по въезду на территорию Узбекистана касаются прежде всего граждан других государств.
Вместе с тем вводимый для граждан Узбекистана временный запрет на выезд за пределы государства не распространяется на иностранных граждан, ранее прибывших и находящиеся в настоящее время на территории нашей страны.