Тошкентда апрель ойида II Халқаро юридик форум ўтказилади
Мазкур форум ҳуқуқшунослик соҳасида Марказий Осиёда ҳар йили ўтказиладиган йирик халқаро амалий тадбирлардан биридир.
Анжуманни ўтказишдан мақсад етакчи халқаро ва миллий экспертлар учун ҳуқуқшуносликни ривожлантиришга оид долзарб масалалар ва замонавий ёндашувларни муҳокама қилиш учун очиқ майдон яратишдан иборатдир.
Бугунги кунда форумнинг махсус сайти (http://tashkentlawspring.uz) янгиланди. Унда анжуманда қатнашиш билан боғлиқ барча маълумотлар жойлаштирилган.
II «Tashkent Law Spring» халқаро форумининг асосий мавзуси «Тўртинчи саноат инқилоби даврида ҳуқуқ» деб белгиланди.
Форум дастурига умумий йиғилиш, мунозара сессиялари, маҳорат дарслари ва бошқа тадбирлар киритилган. Анжуманнинг маданий тадбирлар қисмида эса Ўзбекистоннинг қадимий ва тарихий шаҳарларига саёҳат уюштириш ҳамда концерт дастурлари ўтказиш кўзда тутилмоқда.
Эслатиб ўтамиз, I «Tashkent Law Spring» халқаро юридик форуми 2019 йил апрель ойида ўтказилган. Тадбирда 1 100 иштирокчи, жумладан 30 дан ортиқ мамлакатдан 250 эксперт жамланган. Улар орасида Ўзбекистон ва хорижий давлатларнинг юқори мутасадди шахслари, ҳуқуқ, халқаро муносабатлар ва иқтисодиёт соҳаларидаги етакчи экспертлар, йирик юридик компаниялар ва халқаро ташкилотларнинг вакиллари бор эди.

Tashkent will host the Second International Law Forum
Preparations for the Second International Legal Forum “Tashkent Law Spring” which will take place on April 23-25, 2020 have started in Uzbekistan.
Annually held international forum is a major professional event in Central Asia in the area of law. It aims to provide a platform for leading international and national experts to discuss problems and current trends in the development of law.
The latest information regarding the upcoming event is updated on the official website www.tashkentlawspring.uz.
The theme of the Second International Legal Forum is “Vision of Law in the Fourth Industrial Revolution. Law 4.0.”.
According to agenda, the forum will include plenary sessions, panel discussions, master-classes and other events. The cultural part will comprise sightseeing across historic cities of Uzbekistan and concert.
The II International Legal Forum will feature discussions on mediation, arbitration, advocacy, corporate governance, securities, intellectual property, public-private partnerships, combating corruption and compliance, antimonopoly issues, legal education and science, and other topics in the context of large-scale digitalization.
The First International Law Forum “Tashkent Law Spring” that took place on April 2019 brought together 1 100 participants, including 250 experts from more than 30 countries of the world. High level officials, diplomats, leading world experts in the area of law, international relations and economy along with representatives of world leading law firms attended the event.