Тошкентда апрель ойида II Халқаро юридик форум ўтказилади
Мазкур форум ҳуқуқшунослик соҳасида Марказий Осиёда ҳар йили ўтказиладиган йирик халқаро амалий тадбирлардан биридир.
Анжуманни ўтказишдан мақсад етакчи халқаро ва миллий экспертлар учун ҳуқуқшуносликни ривожлантиришга оид долзарб масалалар ва замонавий ёндашувларни муҳокама қилиш учун очиқ майдон яратишдан иборатдир.
Бугунги кунда форумнинг махсус сайти (http://tashkentlawspring.uz) янгиланди. Унда анжуманда қатнашиш билан боғлиқ барча маълумотлар жойлаштирилган.
II «Tashkent Law Spring» халқаро форумининг асосий мавзуси «Тўртинчи саноат инқилоби даврида ҳуқуқ» деб белгиланди.
Форум дастурига умумий йиғилиш, мунозара сессиялари, маҳорат дарслари ва бошқа тадбирлар киритилган. Анжуманнинг маданий тадбирлар қисмида эса Ўзбекистоннинг қадимий ва тарихий шаҳарларига саёҳат уюштириш ҳамда концерт дастурлари ўтказиш кўзда тутилмоқда.
Эслатиб ўтамиз, I «Tashkent Law Spring» халқаро юридик форуми 2019 йил апрель ойида ўтказилган. Тадбирда 1 100 иштирокчи, жумладан 30 дан ортиқ мамлакатдан 250 эксперт жамланган. Улар орасида Ўзбекистон ва хорижий давлатларнинг юқори мутасадди шахслари, ҳуқуқ, халқаро муносабатлар ва иқтисодиёт соҳаларидаги етакчи экспертлар, йирик юридик компаниялар ва халқаро ташкилотларнинг вакиллари бор эди.

В Ташкенте в апреле состоится Второй международный юридический форум
Данный форум является ежегодным крупным международным деловым мероприятием в Центральной Азии в сфере юриспруденции.
Его целью является создание открытой диалоговой площадки, объединяющей ведущих международных и национальных экспертов для обсуждения проблем и современных тенденций развития права.
На сегодняшний день обновлена информация на официальном веб-сайте Форума, доступном по следующей ссылке: http://tashkentlawspring.uz, содержащем все необходимые сведения для участия в предстоящем мероприятии.
Основная тема II Международного юридического форума «Tashkent Law Spring» – «Право в эпоху четвертой промышленной революции».
В программу форума включены пленарное заседание, дискуссионные сессии, мастер-классы и другие деловые мероприятия. А культурная часть мероприятия состоит из экскурсий по культурно-историческим достопримечательностям городов Узбекистана и концертных программ.
Отметим, что I Международный юридический форум «Tashkent Law Spring», прошедший в апреле 2019 года, объединил свыше 1 100 участников, включая 250 иностранных экспертов из более 30 стран. Среди участников были высшие должностные лица Узбекистана и иностранных государств, ведущие мировые эксперты в сфере права, международных отношений и экономики, представители крупнейших мировых юридических компаний, а также международных организаций.