Rossiyaning Shimoliy-G'arbiy federal okrugida bo‘lib turgan O‘zbekiston fuqarolarining parlament saylovida muddatidan oldin ovoz berishi davom etmoqda
2019-yil 12-dekabr kuni ertalab soat 9.00 dan boshlab (Toshkent vaqti bilan soat 5:00) Rossiyaning Shimoliy-G'arbiy federal okrugida bo‘lib turgan O‘zbekiston Respublikasi fuqarolarining Oliy Majlis Qonunchilik palatasiga saylovlarida muddatidan oldin ovoz berish davom etmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi Markaziy saylov komissiyasining qaroriga ko‘ra Rossiyaning Sankt-Peterburg shahridagi O'zbekiston Bosh konsulxonasi huzurida 41-saylov uchastkasi tuzilib, u Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputatlari saylovini o‘tkazuvchi 143-Sanoat saylov okrugiga biriktirilgan.

Продолжается досрочное голосование на парламентских выборах граждан Узбекистана, находящихся в Северо-Западном федеральном округе России.
Начиная с 12 декабря 2019 года с 9.00 утра (5.00 по ташкентскому времени) продолжается досрочное голосование на выборах в Законодательную палату Олий Мажлиса граждан Узбекистана, находящихся в Северо-Западном федеральном округе России.
Согласно решению ЦИК Узбекистана при Генконсульстве Республики Узбекистан в Санкт-Петербурге образован избирательный участок №41, прикрепленный к Саноатскому избирательному округу №143 по выборам в Законодательную палату Олий Мажлиса.
Избирательный участок расположен по адресу: г.Санкт-Петербург, ул.4-я Красноармейская, д.4А. Тел: +7 (812) 601-06-28.