Тошкентда «InnoWeek» инновацион ғоялар ҳафталиги ўтказилади
«Барқарор ривожланиш учун яшил инновациялар» мавзусида бўлиб ўтадиган мазкур ҳафталик доирасида Халқаро технологиялар кўргазмаси ташкил этилади.
Унда муқобил энергетика тизимлари, биотехнологиялар, кимё саноати, робототехника, атроф-муҳит муҳофазаси, материалшунослик йўналишлари бўйича илмий-тадқиқот намуналари ва тижоратлаштиришга тайёр ишланмалар намойиш этилади.
«InnoWeek» - инновацион ғоялар ҳафталигида дунёнинг 50 дан ортиқ давлати ва халқаро ташкилотлар, 100 дан ортиқ компаниялар, 40 га яқин хорижий ташкилотларнинг иштирок этиши кутилмоқда.
Тадбирда қатнашишни хоҳлайдиган инновацион ғоя эгалари, тадбиркор ва инвесторлар www.InnoWeek.uz сайти орқали онлайн рўйхатдан ўтиши ва батафсил маълумот олиши мумкин.

В Ташкенте состоится Неделя инновационных идей «InnoWeek»
Неделя инновационных идей пройдет в Ташкенте 17-21 октября. В этом году темой «InnoWeek» будут «Зеленые инновации для устойчивого развития».
В рамках недели «InnoWeek» будут организованы международная выставка, форумы и семинары. Представленные на них проекты являются результатами исследований, проводимых в таких направлениях, как альтернативная энергетика, биотехнологии, химическая промышленность, робототехника, материаловедение и другие.
Ожидается участие в Неделе инновационных идей «InnoWeek» представителей более 50 зарубежных стран и международных организаций, более 100 компаний и около 40 технологических компаний.