O‘zbekiston, Qozog‘iston va Turkmaniston tashqi ishlar vazirlari uchrashuvi
2019-yilning 10-oktabr kuni Ashxobod shahrida O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov O‘zbekiston Respublikasi, Qozog‘iston Respublikasi va Turkmaniston o‘rtasida uch mamlakat Davlat chegaralarining tutash nuqtasi hududi to‘g‘risidagi shartnomani (2017-yil 10-noyabrda Samarqand shahrida imzolangan) ratifikatsiya qilish to‘g‘risidagi yorliqlarni almashish to‘g‘risidagi Bayonnomani imzolash marosimida ishtirok etdi.
Hujjatni, shuningdek, Qozog‘iston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Muxtar Tleuberdi va Turkmaniston Vazirlar Mahkamasi Raisi o‘rinbosari, Tashqi ishlar vaziri Rashid Meredov ham imzoladilar.

Встреча министров иностранных дел Узбекистана, Казахстана и Туркменистана
10 октября 2019 года в г.Ашхабаде Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял участие в церемонии подписания Протокола об обмене грамотами о ратификации Договора между Республикой Узбекистан, Республикой Казахстан и Туркменистаном о районе точки стыка Государственных границ трёх государств, подписанного 10 ноября 2017 года в г.Самарканде.
Документ также подписали Министры иностранных дел Республики Казахстан Мухтар Тлеуберди и заместитель Председателя Кабинета Министров, Министр иностранных дел Туркменистана Рашид Мередов.